Reklama

16000 złotych kary dla kierowcy UBER-a?

fot. ITD
fot. ITD

Funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę, który używając aplikacji UBER świadczył usługi przewozu osób. Teraz kierowcy grozi kara nawet 16000 złotych.

Kilka dni przed świętami funkcjonariusze ITD zatrzymali do kontroli kierowcę, który świadczył odpłatne usługi przewozu osób. W trakcie kontroli okazało się, że korzysta on z aplikacji UBER -Dalsze czynności ujawniły, iż kierujący nie dysponuje stosowną licencją na zarobkowy przewóz osób oraz wykonywał ten przewóz pojazdem konstrukcyjnie do tego nieprzeznaczonym. W wyniku ujawnionych naruszeń, wobec kierującego wszczęte zostało postępowanie wyjaśniające zagrożone karą administracyjną w wysokości 16 tysięcy złotych - informuje biuro prasowe WITD. Inspekcja Transportu Drogowego zapowiada kolejne kontrole, których celem jest wyeliminowanie nieuczciwej konkurencji z rynku przewozu osób.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Do zarzutów odnośnie nieuczciwej konkurencji odnieśli się przedstawiciele UBER-a - Urząd Ochrony Konsumentów i Konkurencji nie ma zastrzeżeń do sposobu działania Ubera. UOKIK stwierdził, że wejście firmy na lokalne rynki transportu osobowego w Polsce, jak również jej dotychczasowe funkcjonowanie, wpływa na rozwój konkurencji na tych rynkach, co ma pozytywne przełożenie na sytuację konsumentów. Prezes UOKIK zauważył także, że odkąd Uber działa na polskim rynku nie wpłynęła do urzędu żadna skarga konsumencka - wyjaśnia Amanda Amama z agencji reprezentującej firmę UBER i dodaje, że firma przykłada ogromną wagę do uczciwości, a każdy pracujący dla firmy kierowca jest dokładnie sprawdzany przed zatrudnieniem (dotychczasowe doświadczenie, niekaralność, rejestr mandatów, stan techniczny samochodu), a w trakcie pracy podlega ocenie przez pasażerów - Uzyskanie oceny poniżej 4,6 oznacza, że jego konto zostaje usunięte z platformy - dodaje Amama.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro