Reklama

Miasto przekaże piętnaście milionów złotych na żłobki

fot. UMP

Ponad pięćdziesiąt żłobków prowadzonych na terenie Poznania przez podmioty prywatne oraz organizacje pozarządowe otrzyma od miasta dofinansowanie. Łącznie do rozdysponowania była kwota ponad piętnastu milionów złotych.

Do konkursu o dofinansowanie przystąpiło 79 podmiotów, które wspierają realizację zadań miasta w obszarze działalności na rzeczrodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa i ochrony praw dziecka. Spośród wszystkich ofert pięć nie spełniało wymogów formalnych, a do dofinansowania zakwalifikowało się ostatecznie 56 ofert. Wsparcie otrzymają 52 żłobki prywatne oraz 4 prowadzone przez organizacje samorządowe - Konsekwentnie działamy na rzecz poprawy opieki nad dziećmi. W 2015 roku miasto przeznaczyło na ten cel 4,5 mln złotych. W mijającym roku trzykrotnie podnieśliśmy kwotę tej dotacji. Według planu na rok 2017 utrzymujemy poziom tego dofinansowania, którym obejmiemy 1800 dzieci z Poznania - mówi Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych. Dofinansowane placówki otrzymają w 2017 roku kwotę 700 złotych miesięcznie na dziecko.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
16.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro