Reklama
Reklama

Poznań: powstały "koperty" parkingowe dla rodzin z dziećmi

fot. ZDM
fot. ZDM

W Poznaniu można już parkować na miejscach parkingowych przygotowanych specjalnie z myślą o rodzinach z dziećmi. Takich kopert powstało w mieście sześć. Powierzchnią zbliżone są do kopert dla osób niepełnosprawnych.

Inicjatorką powstania takich kopert parkingowych w Poznaniu jest radna Karolina Fabiś-Szulc. - Myślę, że dzięki takim projektom Poznań staje się miastem prorodzinnym. Mam nadzieję że miejsca parkingowe dla rodzin się przyjmą i będzie ich powstawało coraz więcej - mówi.

W ramach pilotażu w Poznaniu utworzono sześć kopert postojowych dla rodzin z dziećmi. Dwie pojawiły się na ulicy Zwierzynieckiej, a po jednej na ulicach Jackowskiego, Polnej, Poznańskiej i Garbary. - Są one ogólnodostępne, ale liczymy że kierowcy, którzy nie mają małych dzieci nie będą ich zajmować. Jeśli nie robią tego przy centrach handlowych, to podobnie powinni zachować się także na Jeżycach lub w centrum - tłumaczy Zarząd Dróg Miejskich. Do tej pory kierowcy mogli korzystać z takiego rozwiązania jedynie przy niektórych centrach handlowych.

Parkowanie na takim miejscu postojowym podlega normalnej opłacie obowiązującej w Strefie Płatnego Parkowania. Miasto rozważa utworzenie kolejnych kopert dla rodzin z dziećmi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
11.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro