Reklama

2017 rok: 7 długich weekendów

fot. Paul Pasieczny / freeimages.com
fot. Paul Pasieczny / freeimages.com

2016 rok przyniósł nam aż 8 długich weekendów. Przyszły rok będzie pod tym względem nieco gorszy - kalendarz pozwoli nam poleniuchować w długie weekendy 7 razy.

Pierwszy dzień wolny od pracy w 2017 roku to tradycyjnie 1 stycznia, który przypada w niedzielę. Oznacza to, że niestety tracimy szansę na pierwszy długi weekend w roku. Ale pierwszy tydzień stycznia i tak będzie krótszym tygodniem pracy - 6 stycznia obchodzimy bowiem Święto Trzech Króli, które jest dniem wolnym od pracy. W 2017 roku przypada w piątek dając nam długi weekend.

Następny długi weekend dopiero w kwietniu - na Wielkanoc. W 2017 roku święta przypadają 16 (niedziela) i 17 kwietnia (poniedziałek). Po niespełna dwóch tygodniach czeka nas majówka. 1 maja (Święto Pracy) przypada w poniedziałek, a 3 maja (Święto Konstytucji 3 Maja) przypada w środę. Biorąc urlop we wtorek mamy aż 5 dni wolnego. Biorąc dodatkowe dwa dni wolne - czwartek i piątek - zyskujemy aż 9 dni na odpoczynek.

Kolejne 4 dni wolne będziemy mieć w czerwcu - z okazji Bożego Ciała, które przypada w przyszłym roku 15 czerwca. Biorąc wolne w piątek mamy długi weekend. Wcześniej - 4 czerwca, czekają nas Zielone Świątki. Tradycyjnie jest to niedziela. Dobre informacje dotyczą sierpnia. W 2017 roku Święto Wojska Polskiego (15 sierpnia) przypada we wtorek - biorąc wolne w poniedziałek mamy następny długi weekend.

Pod względem dni wolnych od pracy mniej udany niż w tym roku będzie listopad. 1 listopada, a więc Wszystkich Świętych, przypada w środę. Biorąc wolne w poniedziałek i wtorek (lub czwartek i piątek) mamy 5 dni wolnych. Niestety 11 listopada, a więc Święto Niepodległości, to w przyszłym roku sobota.

Przyszłoroczne święta Bożego Narodzenia również dadzą nam długi weekend. Wigilia przypada w niedzielę, a dwa dni świąt - w poniedziałek i wtorek.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
13.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro