Reklama

Nowe linie ZTM Poznań od 1 stycznia. Przez integrację z Tarnowem Podgórnym

fot. tpbus.com.pl
fot. tpbus.com.pl

Od 1 stycznia poznański Zarząd Transportu Miejskiego będzie mieć pod swoją pieczą komunikację zbiorową gminy Tarnowo Podgórne. To oznacza, że w ZTM funkcjonować będzie 9 nowych linii autobusowych. Dla pasażerów to tańsze przejazdy.

We wrześniu 2015 roku Maciej Wudarski i wójt gminy Tarnowo Podgórne Tadeusz Czajka podpisali list intencyjny w sprawie zintegrowania komunikacji zbiorowej Poznania i gminy Tarnowo Podgórne. Zapowiadano wówczas, że jedna taryfa zostanie wprowadzona 1 października 2016 roku, ale nie udało się dotrzymać tej daty.

Zmiany wejdą w życie od niedzieli, 1 stycznia. Dzięki integracji transportu publicznego pasażerowie będą mogli korzystać ze wspólnego biletu na podróże do Poznania, po Poznaniu, a także na terenie gminy Tarnowo Podgórne. Połączenie umożliwi także optymalizację rozkładów jazdy i całej sieci komunikacyjnej.

Dla pasażerów korzystających z komunikacji zbiorowej na terenie gminy Tarnowo Podgórne i Poznania oznacza to spore oszczędności. Zamiast kupowania dwóch biletów miesięcznych - na TPBUS i pojazdy ZTM Poznań (normalny bilet) trzeba było zapłacić ponad 250 złotych. Od stycznia będzie to jeden bilet na strefy A+B+C za nieco ponad 170 złotych. Ci, którzy jeżdżą komunikacją zbiorową sporadycznie także skorzystają. Zamiast kupować papierowe bilety będą mogli płacić za podróż tPortmonetką na karcie PEKA.

Integracja oznacza, że ZTM Poznań będzie mieć pod swoją pieczą 9 nowych linii autobusowych - 801, 802, 803, 804, 811, 812, 813, 821 oraz 882. Część gminy Tarnowo Podgórne znajdzie się w strefie B (Baranowo, Chyby, Przeźmierowo, Swadzim, Wysogotowo), a pozostałe miejscowości w strefie C.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu! Podniesiono stopień!
24℃
13℃
Poziom opadów:
7.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
14.25 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro