Reklama
Reklama

Finał WOŚP w styczniu: już podszywają się pod wolontariuszy

fot. Jacek Molski / archiwum
fot. Jacek Molski / archiwum

15 stycznia odbędzie się 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tylko tego dnia wolontariusze będą zbierać pieniądze na ratowanie życia dzieci oraz zapewnienie godnej opieki seniorom. Okazuje się, że niektórzy już teraz próbują wyłudzać od ludzi pieniądze podszywając się pod wolontariuszy.

W Poznaniu wielki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tradycyjnie odbędzie się przy Centrum Kultury Zamek. Jedną z atrakcji ma być wystawa klasycznych samochodów na ul. Święty Marcin. - Jeżeli masz klasyczny pojazd, którego nie boisz się wyciągnąć w styczniu na jeden dzień z garażu, aby wspomóc dzieciaki i seniorów to zapraszamy - wyjaśniają organizatorzy. Więcej TUTAJ.

Na placu Mickiewicza stanie scena, na której między 10.00 i 16.00 odbywać się będą koncerty, pokazy służb mundurowych i licytacje (wciąż można przekazywać przedmioty na aukcje). Na scenie przy CK Zamek od 16.00 do 21.40 zagrają m.in. Madmoiselle Carmel, Second Child, Hot Water i Camping Hill. Na 20.00 zaplanowano światełko do nieba.

Okazuje się, że niektórzy już teraz podszywają się pod wolontariuszy WOŚP. Policjanci z Kalisza otrzymali informację o kobiecie podającej się za wolontariuszkę i wyłudzającej pieniądze od seniorów. - Jak wynika z informacji przekazanych kaliskim funkcjonariuszom przez Sztab WOŚP oszustka ma około 30 lat i długie ciemne włosy. Puka do mieszkań seniorów i wyłudza pieniądze podszywając się pod wolontariuszkę WOŚP - wyjaśnia kaliska policja.

Co istotne - wolontariusze WOŚP zbiórkę prowadzą jedynie w dniu wielkiego finału, a więc tym razem 15 stycznia. Nie mogą pukać do drzwi domów czy mieszkań - kwestowanie odbywa się na ulicach. Każdy wolontariusz ma identyfikator i puszkę opisaną numerem z identyfikatora.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro