Reklama
Reklama

Miejski Sylwester z grzanym winem i niskoprocentowym piwem

fot. Adam Janik / archiwum

Do Sylwestra zostało zaledwie kilka dni. W piątek powstawać zaczną sceny. Podobnie jak w latach ubiegłych na Plac Wolności nie będzie można wnieść swojego alkoholu i materiałów pirotechnicznych.

Miejski Sylwester na Placu Wolności rozpocznie się w sobotę o godzinie 20.00. Pojawią się tu dwie sceny - Retro i Futuro. W ramach sceny Retro wystąpią grupa VOX, Edward Hulewicz oraz Zbigniew Górny z orkiestrą i Kwartetem Rampa. Do dziś poznaniacy mogą głosować na piosenki, które usłyszymy na Placu Wolności (TUTAJ). Na scenie Futuro pojawią się natomiast Rosalie, The Dumplings oraz Klaves.

Każdego roku na miejskim Sylwestrze pojawiają się setki poznaniaków. W tym roku z pewnością będzie podobnie. Już dziś jednak wiadomo, że tak jak w poprzednich latach, nie będzie można wnieść na Plac Wolności własnego alkoholu. - Na wygrodzony teren imprezy masowej - Sylwestra Retro Futuro nie zostaną wpuszczone osoby z własnym alkoholem ani materiałami pirotechnicznymi. Niskoprocentowe piwo i grzane wino będą dostępne w naszej strefie gastronomicznej - zapowiada Estrada Poznańska, organizator Sylwestra.

Strefa gastronomiczna to także forum smaków. - To strefa, w której zaprezentowani zostaną wystawcy poznańskich street food’ów. W strefie gastronomicznej znajdzie się miejsce do wspólnego siedzenia, bowiem zlokalizowana będzie ona w ogrzewanym namiocie o powierzchni prawie 400 metrów kwadratowych - dodaje.

Pierwszy raz na miejskim Sylwestrze nie będzie fajerwerków. Zastąpi go mapping na elewacjach dwóch kamienic. - Mapping przygotowywany na ten wieczór jest połączeniem dwóch technik: animacji komputerowej wygenerowanej w środowisku 3D, bazującej na przestrzennym modelu kamienic oraz nagrań tancerzy Polskiego Teatru Tańca w trzynastu karnawałowych kostiumach i charakteryzacjach, filmowanych na zielonym ekranie. Dzięki zastosowaniu zielonego ekranu tło tancerzy zostanie usunięte, a żywe postaci przeniesione do barwnego i żywego świata animacji - kończy.

Miejski Sylwester zakończy się o 1.30.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał kolejne dziś ostrzeżenie pierwszego stopnia!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro