Reklama
Reklama

Miejski Sylwester z grzanym winem i niskoprocentowym piwem

fot. Adam Janik / archiwum
fot. Adam Janik / archiwum

Do Sylwestra zostało zaledwie kilka dni. W piątek powstawać zaczną sceny. Podobnie jak w latach ubiegłych na Plac Wolności nie będzie można wnieść swojego alkoholu i materiałów pirotechnicznych.

Miejski Sylwester na Placu Wolności rozpocznie się w sobotę o godzinie 20.00. Pojawią się tu dwie sceny - Retro i Futuro. W ramach sceny Retro wystąpią grupa VOX, Edward Hulewicz oraz Zbigniew Górny z orkiestrą i Kwartetem Rampa. Do dziś poznaniacy mogą głosować na piosenki, które usłyszymy na Placu Wolności (TUTAJ). Na scenie Futuro pojawią się natomiast Rosalie, The Dumplings oraz Klaves.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Każdego roku na miejskim Sylwestrze pojawiają się setki poznaniaków. W tym roku z pewnością będzie podobnie. Już dziś jednak wiadomo, że tak jak w poprzednich latach, nie będzie można wnieść na Plac Wolności własnego alkoholu. - Na wygrodzony teren imprezy masowej - Sylwestra Retro Futuro nie zostaną wpuszczone osoby z własnym alkoholem ani materiałami pirotechnicznymi. Niskoprocentowe piwo i grzane wino będą dostępne w naszej strefie gastronomicznej - zapowiada Estrada Poznańska, organizator Sylwestra.

Strefa gastronomiczna to także forum smaków. - To strefa, w której zaprezentowani zostaną wystawcy poznańskich street food’ów. W strefie gastronomicznej znajdzie się miejsce do wspólnego siedzenia, bowiem zlokalizowana będzie ona w ogrzewanym namiocie o powierzchni prawie 400 metrów kwadratowych - dodaje.

Pierwszy raz na miejskim Sylwestrze nie będzie fajerwerków. Zastąpi go mapping na elewacjach dwóch kamienic. - Mapping przygotowywany na ten wieczór jest połączeniem dwóch technik: animacji komputerowej wygenerowanej w środowisku 3D, bazującej na przestrzennym modelu kamienic oraz nagrań tancerzy Polskiego Teatru Tańca w trzynastu karnawałowych kostiumach i charakteryzacjach, filmowanych na zielonym ekranie. Dzięki zastosowaniu zielonego ekranu tło tancerzy zostanie usunięte, a żywe postaci przeniesione do barwnego i żywego świata animacji - kończy.

Miejski Sylwester zakończy się o 1.30.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
72.76 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro