Reklama
Reklama

W Poznaniu powstanie ulica Grzegorza Ciechowskiego?

Portret Grzegorza Ciechowskiego autorstwa Andrzeja Świetlika na aukcji w ubiegłym roku | fot. PAP/Leszek Szymański

Radny PO Grzegorz Jura apeluje do prezydenta Poznania o nadanie jednej z ulic w naszym mieście imienia Grzegorza Ciechowskiego. W tym roku minęło 15 lat od śmierci muzyka. Komisja Kultury zajmie się tą sprawą w styczniu.

Radny Platformy Obywatelskiego przed Bożym Narodzeniem zwrócił się z apelem do Jacka Jaśkowiaka o nadanie jednej z ulic w Poznaniu imienia Grzegorza Ciechowskiego. - W grudniu tego roku mija 15 lat od śmierci Grzegorza Ciechowskiego. Grzegorz Ciechowski - wokalista, muzyk, autor, kompozytor i producent muzyczny. Lider i twórca większości repertuaru zespołu Republika - wyjaśnia.

Ciechowski ma na swoim koncie wiele przebojów. To m.in. "Biała flaga", "Telefony", "Tak, tak... To ja", "Nie pytaj o Polskę" czy "Piejo kury piejo". - Ciechowski zostawił po sobie bogatą dyskografię i nie sposób mówić o historii polskiej muzyki, nie wymieniając przy tym zasług tego artysty. Obywatel G.C. dla wielu pokoleń to ikona młodości. Piętnasta rocznica śmierci tego wybitnego muzyka jest okazją do Jego upamiętnienia. W związku z tym zwracam się do Pana Prezydenta o nadanie jednej z poznańskich ulic nazwy Grzegorza Ciechowskiego. Liczę na poparcie tej inicjatywy i podjęcie stosownych działań w tym kierunku - dodaje.

Radni mają zająć się tą sprawą w styczniu. W Poznaniu w ostatnim czasie powstało kilka ulic, którym nadano nazwy związane z gwiazdami muzyki. Przy centrum handlowym Posnania mamy ulice Anny Jantar, Czesława Niemena, a także aleję Krzysztofa Komedy i skwer Ady Rusowicz.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
13.91 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro