Reklama
Reklama

Kolejna obwodnica w Wielkopolsce: firmy składają oferty

Fragment już powstającej obwodnicy | fot. GDDKiA
Fragment już powstającej obwodnicy | fot. GDDKiA

Do 22 lutego firmy mają czas na złożenie ofert cenowych w przetargu dotyczącym zaprojektowania i budowy II etapu obwodnicy Kępna.

W październiku 2015 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę z wykonawcą pierwszego odcinka obwodnicy Kępna. Trasa będzie mieć 4,5 km długości i będzie przebiegać od istniejącej DK nr 11 do węzła Kępno Krążkowy wybudowanego w ramach budowy drogi ekspresowej S8 Syców - Kępno - Wieruszów - Walichnowy.

Również w październiku 2015 roku ogłoszono przetarg na wybór wykonawcy II odcinka (południowego) obwodnicy Kępna w ciągu trasy S11. Tuż przed Bożym Narodzeniem GDDKiA poinformowała, że zaprosiła wybranych wykonawców, którzy spełnili warunki udziału, do złożenia ofert cenowych w postępowaniu przetargowym dotyczącym zaprojektowania i budowy II etapu obwodnicy.

Trasa będzie się ciągnąć od węzła Kępno Krążkowy do istniejącej DK 11. Ma mieć ok. 7 km długości. Termin składania ofert wyznaczono na 22 lutego 2017 roku. - Zadanie polega na zaprojektowaniu, uzyskaniu wszelkich niezbędnych opinii, uzgodnień, pozwoleń i prawomocnych decyzji administracyjnych, w tym decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, budowie w/w odcinka oraz uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie - wyjaśnia Alina Cieślak z GDDKiA w Poznaniu. - Najkorzystniejsza oferta zostanie wybrana na podstawie 3 kryteriów: cena, termin realizacji i okres gwarancji. Do czasu realizacji robót budowlanych nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca - dodaje.

- Zrealizowana inwestycja umożliwi wjazd i zjazd z nowo wybudowanej drogi ekspresowej S8 w kierunku Poznania i Bytomia omijając po wschodniej stronie miejscowości Kępno oraz Baranów. Umożliwi również wjazd i zjazd na drogę S8 w kierunku Warszawy i Wrocławia. Poprawi także w znaczący sposób sytuację związaną z przebiegiem ruchu tranzytowego przez miasto Kępno - kończy Cieślak.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
52.24 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro