Reklama
Reklama

Jacek Jaśkowiak apeluje o współpracę na rzecz budowy pomnika Wypędzonych Wielkopolan

O budowie pomnika "Wypędzonych Wielkopolan" mówi się od dłuższego czasu. Ostatnio Jacek Jaśkowiak wysłał list w tej sprawie do wojewody oraz marszałka województwa.

Pomysł budowy pomnika wypędzonych w latach 1939-1945 narodził się kilka lat temu, a w 2014 roku miasto wskazało działkę w parku Marcinkowskiego, na której pomnik mógłby stanąć. W październiku zespół ds. wznoszenia pomników na terenie miasta Poznania zasugerował przeprowadzenie konkursu na pomnik Wypędzonych Wielkopolan. Teraz Jacek Jaśkowiak zwraca się z prośbą do wojewody oraz marszałka o współpracę przy organizacji konkursu -Kierując się przekonaniem o potrzebie upamiętnienia okrutnych wydarzeń związanych z niemiecką doktryną polityczną i wojskową III Rzeszy - wydarzeń, które pozostają w pamięci wielu mieszkańców Poznania i Wielkopolski, zwracam się do Pana Wojewody z prośbą o wsparcie postulowanych i inicjowanych przez Miasto Poznań działań poprzez współorganizowanie konkursu na formę pomnika Wypędzonych Wielkopolan oraz współuczestniczenie w realizacji tego przedsięwzięcia. Jestem przekonany, że tylko takie połączenie sił samorządowych, tj. Miasta Poznania, Samorządu Terytorialnego Województwa Wielkopolskiego oraz Administracji Rządowej Województwa Wielkopolskiego, doprowadzi do oczekiwanego przez ogromną część wielkopolskiego społeczeństwa celu - napisał prezydent w liście wysłanym do Urzędu Wojewódzkiego oraz Urzędu Marszałkowskiego.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiepskie warunki na drogach w Poznaniu przez opady śniegu
3℃
-2℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
21.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro