Reklama

Abp Gądecki składa życzenia świąteczne: "Niech uda nam się opuścić świat wirtualny"

fot. wikimedia
fot. wikimedia

Podobnie jak każdego roku abp Stanisław Gądecki złożył życzenia poznaniakom. Metropolita poznański życzy przede wszystkim głębokiego przeżycia świąt i pielęgnowania relacji z najbliższymi, którym na co dzień poświęcamy zbyt mało czasu.

Abp Stanisław Gądecki zwraca uwagę na nasze codzienne zabieganie i zachęca do tego, aby w okresie świąt zwolnić - Życzę Wam zatem głębokiego świętowania. Niech to będą Święta rodzinne. Niech znajdą się chwile na pielęgnowanie więzi z najbliższymi - których przecież bardzo kochamy, ale którym nie zawsze poświęcamy dostateczną ilość czasu. Niech uda nam się opuścić świat wirtualny - odłożyć świat mediów i elektroniki - aby przebywać w świecie realnym - z bliskimi, którzy potrzebują naszej miłości i uwagi - zachęca arcybiskup.

Hierarcha zachęca też do modlitwy i wspólnego śpiewania kolęd -Boże Narodzenie bowiem to nie tylko święto rodzinne, ale to przede wszystkim święto wiary. Całe piękno świątecznej atmosfery jest przecież tylko nikłym odbiciem największego Piękna, które narodziło się w betlejemskim żłobie. Życzę Wam więc również wiele wiary. Naszych codziennych problemów - wielkich tragedii i małych codziennych dramatów - nie rozwiąże żaden człowiek. Tęsknot naszego serca nie zaspokoją żadne środki materialne. Jedynie Bóg, który w tę świętą noc przyszedł na świat, jest w stanie nadać sens naszemu życiu.

Abp Stanisław Gądecki odprawi o północy uroczystą pasterkę w poznańskiej katedrze.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro