Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -6
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1036 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1045 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1040 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Abp Gądecki składa życzenia świąteczne: "Niech uda nam się opuścić świat wirtualny"

BS
sobota, 24.12.2016 r.
godz. 10.30
BS | sobota, 24.12.2016 r., godz. 10.30
Abp Gądecki składa życzenia świąteczne: Niech uda nam się opuścić świat wirtualny
fot. wikimedia

Podobnie jak każdego roku abp Stanisław Gądecki złożył życzenia poznaniakom. Metropolita poznański życzy przede wszystkim głębokiego przeżycia świąt i pielęgnowania relacji z najbliższymi, którym na co dzień poświęcamy zbyt mało czasu.

Abp Stanisław Gądecki zwraca uwagę na nasze codzienne zabieganie i zachęca do tego, aby w okresie świąt zwolnić - Życzę Wam zatem głębokiego świętowania. Niech to będą Święta rodzinne. Niech znajdą się chwile na pielęgnowanie więzi z najbliższymi – których przecież bardzo kochamy, ale którym nie zawsze poświęcamy dostateczną ilość czasu. Niech uda nam się opuścić świat wirtualny – odłożyć świat mediów i elektroniki – aby przebywać w świecie realnym – z bliskimi, którzy potrzebują naszej miłości i uwagi - zachęca arcybiskup.

Hierarcha zachęca też do modlitwy i wspólnego śpiewania kolęd - Boże Narodzenie bowiem to nie tylko święto rodzinne, ale to przede wszystkim święto wiary. Całe piękno świątecznej atmosfery jest przecież tylko nikłym odbiciem największego Piękna, które narodziło się w betlejemskim żłobie. Życzę Wam więc również wiele wiary. Naszych codziennych problemów – wielkich tragedii i małych codziennych dramatów – nie rozwiąże żaden człowiek. Tęsknot naszego serca nie zaspokoją żadne środki materialne. Jedynie Bóg, który w tę świętą noc przyszedł na świat, jest w stanie nadać sens naszemu życiu.

Abp Stanisław Gądecki odprawi o północy uroczystą pasterkę w poznańskiej katedrze.

Reklama