Reklama
Reklama

Koniec Betlejem Poznańskiego: mieszkańcy mogą dostać darmową choinkę

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Gdy rozpoczynało się tegoroczne Betlejem Poznańskie zapowiadano, że ostatniego dnia, a więc 22 grudnia, mieszkańcy będą mogli zabrać do domu choinki wykorzystywane do dekorowania jarmarków na Placu Wolności i Starym Rynku. Słowa dotrzymano. Obowiązuje jedna zasada - kto pierwszy ten lepszy!

Czwartek na Placu Wolności i Starym Rynku to ostatni dzień jarmarków w ramach Betlejem Poznańskiego. Gdy jarmarki się rozpoczynały informowano, że żywe choinki wykorzystywane do dekoracji jarmarków będą trafiać do mieszkańców ostatniego dnia wydarzenia. I tak się stanie.

- Wielu wystawców, którzy sprzedawali towary na Placu Wolności już w środę wyjechało w rodzinne strony. Mieliśmy bowiem gości również spoza kraju, którzy mają do przejechania nawet ponad 1000 kilometrów. Dlatego w czwartek jarmark jest już mały, a głównie trwa tutaj demontaż stoisk - mówi Anna Dorna, reprezentująca organizatorów jarmarku na Placu Wolności. - Choinki, które wykorzystywane były do dekoracji, mogą trafić do mieszkańców. Umieścimy je w jednym miejscu na placu i każdy chętny będzie mógł zabrać drzewko - dodaje.

Choinki można też odbierać z jarmarku na Starym Rynku. To żywe choinki w doniczkach, które idealnie sprawdzą się jako bożonarodzeniowe drzewko w domu. Obowiązuje jedna zasada - kto pierwszy ten lepszy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To może być niebezpieczna noc. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro