Reklama

Rataje: kolejne wyremontowane chodniki za setki tysięcy złotych

fot. Artur Gumny / RO Rataje

W listopadzie i grudniu na poznańskich Ratajach zakończyły się prace związane z wymianą chodników. Nowe nawierzchnie pojawiły się m.in. między blokami na osiedlu Piastowskim, przy ulicy Obrzyca, a także przy ulicy Wyzwolenia.

136 tysięcy złotych kosztował remont chodnika wzdłuż ulicy Obrzyca po stronie osiedla Piastowskiego na Ratajach. Prace podzielone były na trzy etapy i trwały od 2014 roku. Finansowała je Rada Osiedla Rataje. Inwestycja zakończyła się w listopadzie.

Kolejny remont prowadzono na osiedlu Piastowskim, ale na alejkach między blokami 45-67. Dzięki współpracy z administracją osiedla udało się wymienić nawierzchnię na wielu chodnikach, po których poruszają się mieszkańcy. Rada Osiedla wsparła prace kwotą w wysokości 40 tysięcy złotych. 50 tysięcy złotych RO przeznaczyła na dofinansowanie budowy ścieżek spacerowych i nawierzchni do koszykówki na placu zabaw na os. Oświecenia, w pobliżu wieżowca nr 27.

W środę natomiast odebrano ukończony chodnik wzdłuż ulicy Wyzwolenia od os. Rzeczypospolitej (przychodnia) w stronę os. Jagiellońskiego. - Dodatkowo dokończyliśmy naprawę chodnika przy X Liceum Ogólnokształcącym, którego w zeszłym roku nie udało się ukończyć. Łącznie naprawiono 542 metry kwadratowe chodnika oraz zostały wymienione uszkodzone krawężniki. Wszystkie przejścia dla pieszych zostały obniżone. Ze względów na duże koszty, inwestycje takie staramy się planować i etapować. Dlatego już w roku 2015 rozpoczęliśmy kompleksową naprawę chodników wzdłuż ul. Wyzwolenia. Remont został zrealizowany przez ZDM, który jest zarządcą ulicy oraz przyległego chodnika. Inwestycja została zrealizowana ze środków Rady Osiedla Rataje, a całkowity koszt zadania wyniósł blisko 118 tysięcy złotych - tłumaczy Artur Gumny z RO Rataje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed gołoledzią!
1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
30.14 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro