Reklama

Jacek Jaśkowiak odpowiada radnemu PiS: Marsz Równości to powód do dumy dla Poznania

Przypominamy, że na początku grudnia radny Michał Boruczkowski złożył interpelację, w której sugerował pozwanie organizatorów Marszów Równości. Zdaniem radnego PiS organizacja marszu godzi w wizerunek miasta. Dziś wiadomo, że pozwu nie będzie.

Sprawa zaczęła się od pozwu, które miasto wniosło do sądu przeciwko klubom go-go działającym w rejonie Starego Rynku - Natarczywe namawianie, nagabywanie przechodniów na wizyty w klubach go-go to częsta praktyka obserwowana w okolicach Starego Rynku. Zaopatrzone w kolorowe parasolki pracownice tych klubów zaczepiają przechodzących mężczyzn, intensywnie zachwalając czekającą na nich ofertę. Wprawiają w zakłopotanie poznaniaków oraz odwiedzających nasze miasto turystów i gości z zagranicy. Dostaję na ten temat wiele skarg - wyjaśniał w połowie listopada Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Pomysł spodobał się radnemu Michałowi Boruczkowskiemu, który pochwalił prezydenta, ale zasugerował, żeby pozwać również organizatorów Marszu Równości -Chciałbym poddać pod rozwagę, pozwanie organizatorów parad równości, za to, że obecność tychże parad w naszym mieście, godzi w wizerunek Miasta Poznania, wręcz ten wizerunek od jakiegoś czasu stopniowo niszczy - napisał radny PiS, a swoje żądania podpierał cytatami z Biblii.

Jacek Jaśkowiak odpowiedział radnemu, że organizacja Marszy Równości jest dla Poznania powodem do dumy. Zdaniem prezydenta poznański Marsz Równości sprawia, że Poznań postrzegany jest w Polsce i Europie jako miasto, w którym szanuje się prawa wszystkich osób -Główną ideą Marszu Równości jest dopominanie się o wolność słowa, zgromadzeń i niedyskryminację. Chciałbym jednocześnie zaznaczyć, że w 2005 roku ówczesny prezydent Poznania zakazał organizacji Marszu Równości, czym wywołał poruszenie i oburzenie nie tylko w kraju, ale także za granicą. Interweniował w tej sprawie Rzecznik Praw Obywatelskich, a Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu orzekł, że zakaz organizacji marszu był niezgodny z polskim i europejskim prawem - napisał Jacek Jaśkowiak. Prezydent dodał, że nie zamierza występować na drogę sądową przeciwko organizatorom Marszu Równości.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro