Reklama

Zaczyna się astronomiczna zima. Białe Święta? Nie w tym roku

fot. Łukasz Ogrodowczyk
fot. Łukasz Ogrodowczyk

W środę rozpoczyna się astronomiczna zima. To także najkrótszy dzień w roku. Niestety już wiadomo, że w Święta w Poznaniu nie zobaczymy śniegu.

7 godzin i niespełna 43 minuty trwać będzie dzień 21 grudnia. To najkrótszy dzień w roku i równocześnie początek astronomicznej zimy. Środa będzie o ponad 9 godzin krótsza od najdłuższego dnia w roku. Słońce zajdzie już o 15.25. Zima nie powita poznaniaków śnieżnie. Przeciwnie, w środę czeka nas dużo słonecznych chwil. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 2 stopnie Celsjusza.

A jak będzie w Święta Bożego Narodzenia? Dla miłośników białego puchu nie mamy niestety dobrej wiadomości. W najbliższych dniach w Poznaniu będzie... cieplej. Jeszcze w czwartek ma być słonecznie. Od piątku czeka nas powrót większego zachmurzenia, ale za to temperatura zacznie wzrastać. W sobotę, a więc w Wigilię, na termometrach w Poznaniu ma być nawet 7 stopni Celsjusza. Podobnie będzie w Boże Narodzenie - również 7 stopni. Niestety pojawić się mogą opady deszczu. 26 grudnia termometry mogą pokazać nawet 9 stopni.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro