Reklama
Reklama

Pl. Mickiewicza: Józef Pinior i kilka tysięcy osób na antyrządowej manifestacji

W manifestacji udział wziął między innymi Józef Pinior, legenda opozycji z czasów PRL | fot. Jakub Kaczmarczyk / PAP

We wtorek 20 grudnia 2016 KOD Wielkopolska wraz z partiami opozycyjnymi i organizacjami pozarządowymi zaprasza na manifestację pod hasłem “Wolność, równość, demokracja". Bądźcie z nami o godz. 19 na placu Mickiewicza w Poznaniu! - zachęcali do udziału w manifestacji organizatorzy.

Na Placu Adama Mickiewicza pojawiło się kilka tysięcy osób. Był między innymi Józef Pinior, legendarny działacz Solidarności z okresu PRL, który ostatnio usłyszał zarzuty przyjmowania łapówek. Był Krzysztof Podemski, profesor UAM sympatyzujący z KOD. Była także Krystyna Stachowiak, działaczka Solidarności. Nie widzieliśmy natomiast Jacka Jaśkowiaka, który zazwyczaj na wszystkich demonstracjach KODu się pojawiał.

Odśpiewano hymn państwowy, odśpiewano piosenkę Kocham Wolność zespołu Chłopcy z Placu Broni, a także Mury Jacka Kaczmarskiego. Wznoszono okrzyki "precz z kaczyzmem" i transparenty "bezprawie prawem pokonamy" czy "monopol na władzę nie oznacza monopolu na wiedzę". "Osoby, które chcą zniszczyć polską demokrację muszą się zmierzyć z naszym oporem" - powiedział do zebranych Józef Pinior.

Była to czwarta antyrządowa manifestacja w ostatnich 7 dniach w Poznaniu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami z gradem
32℃
20℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
15.65 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro