Reklama

Bukowska: rowerzyści mogą jeździć buspasem

fot. ZDM
fot. ZDM

Na ulicy Bukowskiej, między Szylinga a Zeylanda, z buspasu korzystać mogą nie tylko autobusy i taksówkarze, ale też rowerzyści.

Buspasy na ulicy Bukowskiej mają nie tylko ułatwiać poruszanie się pasażerom pomiędzy centrum i lotniskiem, ale też komunikację między Grunwaldem, Jeżycami i pozostałymi rejonami Poznania. Pierwsze buspasy pojawiły się tutaj krótko przed Euro 2012 i przyczyniły się do tego, że autobusy są tu bardziej punktualne niż przed wprowadzeniem takiego udogodnienia.

Jak przypomina Zarząd Dróg Miejskich, w tym roku zmieniono organizację ruchu na ulicy Bukowskiej między Zeylanda i Kraszewskiego. - Na części jezdni wydzielono buspasy, które prowadzą w obu kierunkach. Mogą z nich korzystać autobusy, a także taksówkarze oraz rowerzyści - wyjaśnia ZDM.

Rowerzyści mogą jechać buspasem jedynie w stronę centrum miasta. - Dzięki takiemu rozwiązaniu na ul. Bukowskiej od Polskiej aż do Zeylanda zachowana jest ciągłość infrastruktury rowerowej w kierunku zgodnym z ruchem ogólnym. W przeciwnym kierunku prowadzący rowery muszą nadal korzystać z ciągu pieszo-rowerowego znajdującego się od strony zoo, czyli w taki sposób jak to miało wcześniej miejsce - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
8.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro