Reklama
Reklama

Nawet 1700 osób weźmie udział w Wigilii dla potrzebujących na MTP: możesz pomóc!

fot. Mateusz Kina / archiwum
fot. Mateusz Kina / archiwum

Tradycyjnie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się Wigilia dla potrzebujących organizowana przez Caritas. Weźmie w niej udział nawet 1700 osób. Każdy może jeszcze ufundować posiłek lub paczkę dla uczestnika spotkania.

Podobnie jak w latach ubiegłych Caritas Archidiecezji Poznańskiej przygotowuje 24 grudnia Wigilię dla osób potrzebujących. Bierze w niej udział około 1700 osób. Na stołach są tradycyjne wigilijne potrawy, ciasta. Przygotowania do tego wydarzenia zaczynają się już po wakacjach.

Od lat Wigilia jest organizowana głównie z myślą o osobach, które korzystają na co dzień z jadłodajni Caritasu. Tam można dostać zaproszenie na wieczerzę. Jeśli jednak są wolne miejsca - wpuszczane są też osoby, które zaproszeń nie mają. - Zaproszenia były rozdawane w ostatnich dniach - mówi Dawid Szkudlarek, koordynator spotkania wigilijnego.

Można jeszcze pomóc w organizacji tego wydarzenia. - Na deklarację upieczenia ciast jest już za późno, bo za dwa dni odbieramy je z parafii. W tym roku ciast będzie nieco mniej niż w roku ubiegłym, ale na pewno dla wszystkich wystarczy. Myślę, że wynika to z dużej liczby akcji organizowanych przed świętami dla potrzebujących - tłumaczy. Każdy chętny może jednak wesprzeć Caritas finansowo. - Na naszej stronie internetowej pojawiły się cegiełki, które można kupić za 15 czy 20 złotych. Ta za 15 złotych to jeden posiłek dla uczestnika Wigilii, a za 20 złotych - paczka dla potrzebującego. Jeśli zbierzemy za dużo pieniędzy na ten cel, zostaną one przeznaczone na inne akcje Caritasu lub będą czekać na Wigilię w przyszłym roku. Potrzeby są zawsze ogromne - zaznacza Szkudlarek. Cegiełki można kupić TUTAJ.

Wigilia na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się w pawilonie nr 2 o 10.30. W spotkaniu udział wezmą m.in. prezydent Jacek Jaśkowiak, arcybiskup Stanisław Gądecki, a także prezes MTP Przemysław Trawa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
6.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro