Reklama
Reklama

Rozbierali na części skradzione BMW warte 300 tysięcy zł. Wpadli na gorącym uczynku

fot. Policja
fot. Policja

W ubiegłym tygodniu policjanci ze Środy Wielkopolskiej weszli na teren posesji pod Środą Wielkopolską. Przyłapali na gorącym uczynku trzech mężczyzn, którzy właśnie rozbierali na części skradzione BMW X6 o wartości ponad 300 tysięcy złotych.

Jak informuje Edyta Kwietniewska z policji w Środzie Wielkopolskiej, policjanci od pewnego czasu podejrzewali, że w jednym z gospodarstw pod Środą grupa mężczyzn rozbiera na części kradzione samochody. Kontrolę zaplanowano na wieczór 15 grudnia. Funkcjonariusze weszli na teren posesji i... przyłapali przestępców na gorącym uczynku.

- Trzech mężczyzn było kompletnie zaskoczonych przybyciem funkcjonariuszy. Kryminalni ujęli złodziei w momencie, gdy rozkładali na części skradzione auto. Sprawcy byli w trakcie demontażu wartego ponad 300 tysięcy złotych BMW X6. Prowadzący sprawę ustalili, że wartościowy pojazd został skradziony trzy dni wcześniej z Dolnego Śląska - mówi Kwietniewska.

Zatrzymani mają od 24 do 51 lat. To mieszkańcy powiatów poznańskiego, gostyńskiego i kościańskiego. Przebywają obecnie w areszcie. Grozi im do 5 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
28.91 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro