Reklama
Reklama

Rozbierali na części skradzione BMW warte 300 tysięcy zł. Wpadli na gorącym uczynku

fot. Policja
fot. Policja

W ubiegłym tygodniu policjanci ze Środy Wielkopolskiej weszli na teren posesji pod Środą Wielkopolską. Przyłapali na gorącym uczynku trzech mężczyzn, którzy właśnie rozbierali na części skradzione BMW X6 o wartości ponad 300 tysięcy złotych.

Jak informuje Edyta Kwietniewska z policji w Środzie Wielkopolskiej, policjanci od pewnego czasu podejrzewali, że w jednym z gospodarstw pod Środą grupa mężczyzn rozbiera na części kradzione samochody. Kontrolę zaplanowano na wieczór 15 grudnia. Funkcjonariusze weszli na teren posesji i... przyłapali przestępców na gorącym uczynku.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


- Trzech mężczyzn było kompletnie zaskoczonych przybyciem funkcjonariuszy. Kryminalni ujęli złodziei w momencie, gdy rozkładali na części skradzione auto. Sprawcy byli w trakcie demontażu wartego ponad 300 tysięcy złotych BMW X6. Prowadzący sprawę ustalili, że wartościowy pojazd został skradziony trzy dni wcześniej z Dolnego Śląska - mówi Kwietniewska.

Zatrzymani mają od 24 do 51 lat. To mieszkańcy powiatów poznańskiego, gostyńskiego i kościańskiego. Przebywają obecnie w areszcie. Grozi im do 5 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
5℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
3.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro