Reklama
Reklama

Kajetan P. zostanie przewieziony do aresztu w Poznaniu

fot. Poznań

Zatrzymany w lutym mężczyzna podejrzany o dokonanie brutalnego morderstwa przebywa obecnie w zakładzie w Radomiu. Teraz zostanie przewieziony na obserwację psychiatryczną do Poznania - informuje RMF24.pl.

Kajetan P. w areszcie w Poznaniu będzie przechodził obserwację psychiatryczną, która została zarządzona przez prokuraturę. W styczniu ma być gotowa opinia biegłych, po której zapadnie decyzja, czy mężczyzna stanie przed sądem, czy zostanie uznany za niepoczytalnego.

Pochodzący z Poznania mężczyzna podejrzany jest o brutalne zabójstwo młodej kobiety. Jej poćwiartowane zwłoki, bez głowy zostały odnalezione w jednym z mieszkań przy ulicy Potockiej w Warszawie. Po długim pościgu mężczyzna został zatrzymany na Malcie. Mężczyzna od czasu, gdy przebywa w areszcie usłyszał kolejne zarzuty. Dotyczą one ataku na więzienną psycholożkę, na którą się rzucił i próbował dusić oraz zranienia strażnika, który stanął w obronie kobiety. Kajetan P. ma też odpowiadać za atak na policjanta, do którego doszło podczas jego transportu z Malty. P. miał uderzyć funkcjonariusza łokciem w twarz. Mężczyzna usłyszał wówczas zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjanta. Obecnie P. przebywa w zakładzie w Radomiu. Jak informuje RMF24.pl do Poznania ma zostać przewieziony jeszcze w tym tygodniu.

Grozi mu dożywocie. W przypadku, gdy okaże się, że mężczyzna jest niepoczytalny może zostać bezterminowo umieszczony w zakładzie zamkniętym w takich przypadkach śledztwo jest umarzane.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
7℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
28.16 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro