Reklama
Reklama

Atakował i okradał kobiety na Świerczewie. Został zatrzymany

Do zdarzeń dochodziło na Świerczewie | fot. Google Maps
Do zdarzeń dochodziło na Świerczewie | fot. Google Maps

40-latek z województwa zachodniopomorskiego został zatrzymany w związku z rozbojami, które miały miejsce na poznańskim Świerczewie. Mężczyzna napadał na kobiety, uderzał je i kradł im torebki.

Pod koniec października, a także w listopadzie na poznańskim Świerczewie dochodziło do rozbojów na kobietach. Atakujący je mężczyzna zawsze działał tak samo. - Za każdym razem działał późnym wieczorem. Jako swoje ofiary wybierał młode kobiety. Podchodził do nich od tyłu i uderzał na tyle mocno, że traciły równowagę. Następnie wyrywał im torebki i uciekał. Wartościowe rzeczy, w tym telefony i pieniądze zabierał, resztę zawartości i torebki wyrzucał w okolicy zdarzenia - tłumaczy Patrycja Banaszak z poznańskiej policji.

Funkcjonariusze zajmowali się sprawą i ostatecznie udało im się zatrzymać napastnika. To 40-latek z województwa zachodniopomorskiego. - 40-latek do Poznania przyjechał do pracy, gdzie wykonywał usługi budowlane. Jak się okazało był już wcześniej karany, a rozbojów dopuścił się w warunkach recydywy. Ponadto był poszukiwany przez policjantów z Olsztynka - dodaje.

Mężczyzna przebywa obecnie w areszcie. Za rozbój grozi do 10 lat więzienia, ale ponieważ przestępstwo popełnił w warunkach recydywy, za kratami może spędzić więcej czasu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
9.72 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro