Reklama
Reklama

Poznańska drogówka ma nowego naczelnika

Józef Klimczewski i primaaprilisowy żart policji z Porsche z 2013 roku | fot. KWP Poznań / archiwum
Józef Klimczewski i primaaprilisowy żart policji z Porsche z 2013 roku | fot. KWP Poznań / archiwum

Młodszy inspektor Józef Klimczewski od piątku nie jest naczelnikiem poznańskiej drogówki. Zastąpił go podkomisarz Przemysław Kusik, który do tej pory był naczelnikiem Wydziału Prewencji w miejskiej komendzie.

O tym, że Józef Klimczewski nie będzie naczelnikiem poznańskiej drogówki mówiło się od pewnego czasu. Wszystko przez decyzję wiceministra spraw wewnętrznych i administracji, który zapowiedział, że osoby zaczynające służbę w milicji obywatelskiej, a dziś pełniące kierownicze stanowiska w policji, nie będą mogły tego robić.

Klimczewski od 30 lat pracuje w policji, a ponad 10 lat był naczelnikiem miejskiej drogówki. Dziś już wiadomo, że zastąpił go podkomisarz Przemysław Kusik. Do tej pory Kusik był naczelnikiem Wydziału Prewencji w miejskiej komendzie.

Wiadomo także, kto zastąpił Kusika na stanowisku naczelnika Wydziału Prewencji - to nadkomisarz Tomasz Garstecki. Dotychczas Garstecki był zastępcą komendanta Komisariatu Poznań Jeżyce.

Co dalej z byłym już naczelnikiem Klimczewskim? Z naszych informacji wynika, że do końca roku będzie przebywać na urlopie. Decyzję o jego przyszłości do końca roku ma podjąć młodszy inspektor Maciej Nestoruk, komendant poznańskiej policji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro