Reklama
Reklama

Poznańska drogówka ma nowego naczelnika

Józef Klimczewski i primaaprilisowy żart policji z Porsche z 2013 roku | fot. KWP Poznań / archiwum

Młodszy inspektor Józef Klimczewski od piątku nie jest naczelnikiem poznańskiej drogówki. Zastąpił go podkomisarz Przemysław Kusik, który do tej pory był naczelnikiem Wydziału Prewencji w miejskiej komendzie.

O tym, że Józef Klimczewski nie będzie naczelnikiem poznańskiej drogówki mówiło się od pewnego czasu. Wszystko przez decyzję wiceministra spraw wewnętrznych i administracji, który zapowiedział, że osoby zaczynające służbę w milicji obywatelskiej, a dziś pełniące kierownicze stanowiska w policji, nie będą mogły tego robić.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Klimczewski od 30 lat pracuje w policji, a ponad 10 lat był naczelnikiem miejskiej drogówki. Dziś już wiadomo, że zastąpił go podkomisarz Przemysław Kusik. Do tej pory Kusik był naczelnikiem Wydziału Prewencji w miejskiej komendzie.

Wiadomo także, kto zastąpił Kusika na stanowisku naczelnika Wydziału Prewencji - to nadkomisarz Tomasz Garstecki. Dotychczas Garstecki był zastępcą komendanta Komisariatu Poznań Jeżyce.

Co dalej z byłym już naczelnikiem Klimczewskim? Z naszych informacji wynika, że do końca roku będzie przebywać na urlopie. Decyzję o jego przyszłości do końca roku ma podjąć młodszy inspektor Maciej Nestoruk, komendant poznańskiej policji.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wraca lato! Od środy w Poznaniu ponownie zacznie robić się cieplej
20℃
15℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
9.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro