Reklama
Reklama

Poznań: kolejne ulice z wyremontowanymi chodnikami

fot. ZDM
fot. ZDM

W ostatnich dniach na terenie Poznania odbyły się odbiory wyremontowanych chodników. Przyjemniej chodzi się m.in. przy ulicach Przełajowej, Dąbrowskiego czy Kierskiej.

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku, a tym samym kończą się inwestycje finansowane przez poznańskie rady osiedli. Spore nakłady finansowe każdego roku przeznaczane są na remonty chodników. 1630 metrów chodnika wyremontowano po północnej stronie ulicy Malwowej (odcinek od Krokusowej do Chryzantemowej). Radzie Osiedla Osiedle Kwiatowe dzięki dodatkowym środkom z Urzędu Miasta udało się przeprowadzić tak dużą inwestycję za blisko 600 tysięcy złotych.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Kolejne prace przeprowadzono na ulicy Fabianowo - inwestycja obejmowała remont chodnika po południowej stronie ulicy na odcinku od Kowalewickiej do posesji nr 40 (około 500 metrów). Koszt to prawie 170 tysięcy złotych.

Nowy chodnik pojawił się także na Łazarzu. Remont odbył się na ulicy Orzeszkowej między Matejki i Śniadeckich (232 metry). Prace kosztowały 115 tysięcy złotych.

Ale to wciąż nie koniec. Z nowego chodnika mogą się cieszyć piesi na ulicy Przełajowej, między Słowiańską i Zespołem Szkół Specjalnych nr 102. - W celu obniżenia kosztów została wykorzystana kostka betonowa, tzw. staro - użyteczna, składowana do tej pory w magazynie ZDM. Choć pochodzi z rozbiórek chodników, to jest w dobrym stanie - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich. Założono tu również nowe trawniki. Prace kosztowały 80 tysięcy złotych.

Nowy chodnik ułożono przy ulicy Dąbrowskiego, między posesją o numerze 182 i ulicą Szczęsną. I tutaj koszt wyniósł 80 tysięcy złotych. - Zakończył się również remont chodnika po wschodnio-północnej stronie ulicy Kierskiej na odcinku od ulicy Sanatoryjnej do granicy miasta. Koszt remontu wyniósł 70 tysięcy złotych - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
131.04 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro