Reklama
Reklama

Sprawa Ewy Tylman: wejściówek na pierwszą rozprawę już nie ma!

Jedno z ostatnich ujęć, na którym widać kobietę w towarzystwie Adama Z.
Jedno z ostatnich ujęć, na którym widać kobietę w towarzystwie Adama Z.

W czwartek rozpoczęło się wydawanie kart wstępu na pierwszą rozprawę w sprawie śmierci Ewy Tylman. Dla publiczności przygotowano 109 takich kart. Bardzo szybko się rozeszły. W kolejkę po odbiór swojej "wejściówki" stali głównie studenci prawa.

W środę informowaliśmy, że od czwartku będzie można odbierać karty wstępu na proces Adama Z. oskarżonego o zabójstwo Ewy Tylman. Pierwsza rozprawa odbędzie się 3 stycznia i właśnie na ten dzień przygotowano "wejściówki" dla publiczności. Konkretnie było ich 109. Dziś już wiadomo, że wszystkie rozeszły się pierwszego dnia. To pokazuje, że zainteresowanie procesem jest ogromne.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Z informacji sądu wynika, że po karty wstępu w kolejce ustawili się przede wszystkim studenci prawa. Co ważne, karty są imienne - wstęp na sale będzie możliwy po sprawdzeniu dowodów osobistych i przedstawieniu karty.

Kolejna rozprawa ma się odbyć 17 stycznia. Wejściówki na nią wydawane będą od 4 do 16 stycznia, ale jak pokazują czwartkowe wydarzenia - karty prawdopodobnie rozejdą się ekspresowo.

Ewa Tylman zaginęła w listopadzie ubiegłego roku. Dopiero kilka miesięcy temu jej ciało znaleziono w Warcie. O zabójstwo kobiety z zamiarem ewentualnym oskarżono jej kolegę - Adama Z. To z nim Tylman była widziana po raz ostatni. Z. nie przyznaje się do winy. Od ponad roku przebywa w areszcie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
52.38 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro