Reklama
Reklama

Cegielski z kontraktem na modernizację kolejnych wagonów PKP Intercity

fot. Bartłomiej Banaszak / archiwum
fot. Bartłomiej Banaszak / archiwum

Za blisko 78 milionów złotych H. Cegielski - Fabryka Pojazdów Szynowych przeprowadzi modernizację 22 wagonów PKP Intercity. Do przetargu stanęła jeszcze bydgoska PESA, ale poznańska fabryka zaoferowała korzystniejszą cenę.

Latem PKP Intercity ogłosiło przetarg na modernizację 22 wagonów osobowych typu 144A. Do przetargu stanęły H. Cegielski - Fabryka Pojazdów Szynowych z Poznania oraz bydgoska PESA. Już w październiku pisaliśmy, że to poznańska fabryka zaoferowała korzystniejszą cenę (blisko 78 mln złotych). PESA za modernizację chciała ponad 85 mln złotych.

Jak informuje rynek-kolejowy.pl, PKP Intercity wybrało ofertę poznańskiej fabryki. Wiadomo, że modernizacja jednego wagonu ma kosztować około 3,5 mln złotych. Co ciekawe, oferta PESY została uznana przez PKP Intercity za nieważną.

W listopadzie pisaliśmy o pociągach Feniks modernizowanych z Cegielskim. To pociągi EN57, które zyskały w Poznaniu zupełnie nowy wygląd. Prace zlecił Polski Tabor Szynowy. Nie wiadomo jeszcze jacy przewoźnicy zdecydują się na zakup zmodernizowanych składów. Więcej TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro