Reklama
Reklama

Straż Miejska rozprawi się z wrakami

Z ulic Poznania systematycznie znikają stare i nieużywane samochody. Sprzątaniem wraków zajmuje się Straż Miejska, która zapowiedziała finał w prowadzonej akcji.

Wraki nie tylko szpecą ale również zagrażają środowisku. Już wkrótce nie będziemy musieli patrzeć na stare samochody rozpadające się na parkingach przed blokami. W Poznaniu trwa już akcja pozbywania się wraków, jednak w ostatnim czasie przyjęła znacznie poważniejszy obrót.

Jeszcze parę miesięcy temu w Poznaniu zalegało 350 starych samochodów, dziś pozostało ich tylko 70. To jednak nie koniec, gdyż urzędnicy Straży Miejskiej zapowiedzieli, że od poniedziałku ponownie ruszają do akcji. Każdy, kto nie dostosuje się do przepisów zapłaci wysokie kary. Urzędnicy zapowiedzieli bowiem kontrolę ubezpieczenia OC właścicieli porzuconych samochodów.

Właściciele, którzy nie wywiążą się z obowiązku złomowania zużytych i niesprawnych pojazdów będą zmuszeni zapłacić zaległe OC wraz z odsetkami. W dodatku będą musieli pokryć koszty transportu oraz zapłacić mandat za zanieczyszczanie środowiska. Warto więc samemu zadbać o swoją własność i oddać samochód do złomowania, szczególnie, że usługa ta ustawowo jest bezpłatna. Wojewoda wyznaczył pięć firm, które bezpłatnie transportują i zajmują się później autami. Są to: ECO-CARS, METALUL, AUTO-HANDEL, STACH-ART, STENA-ZŁOMET. Kierowcy nie natrafią wtedy na problemy przy wyrejestrowaniu pojazdu w Wydziale Komunikacji.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
13.57 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro