Reklama

Nie żyje Bohdan Smoleń. Miał 69 lat

fot. PAP/Marek Zakrzewski
fot. PAP/Marek Zakrzewski

W 2015 roku pisaliśmy o problemach zdrowotnych Bohdana Smolenia, legendy polskiego kabaretu oraz założyciel fundacji Stworzenia Pana Smolenia. Kilka razy trafił do szpitala, jego stan określano jako poważny. Zbierano pieniądze na jego rehabilitację. Dziś dotarła do nas smutna informacja - Bohdan Smoleń nie żyje.

O złej kondycji Bohdana Smolenia pisaliśmy w lutym i marcu ubiegłego roku. Dowiedzieliśmy się wówczas, że członek kabaretu Tey trafił do szpitala. Był bardzo słaby, miał kłopoty z oddychaniem. Jego stan określano jako poważny. Znajomi Smolenia przyznawali, że pozostała tylko modlitwa za jego zdrowie.

Na początku tego roku Smoleń przechodził rehabilitację, która była bardzo kosztowna. Pomóc postanowili jego przyjaciele, którzy 29 lutego zorganizowali koncert w warszawskim Teatrze Kamienica.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, dziś rano Bohdan Smoleń zmarł. Od poniedziałku przebywał w poznańskim szpitalu.

Od lat w podmosińskim Baranówku działa fundacja, którą założył - fundacja Stworzenia Pana Smolenia. W ciągu kilku lat swojej działalności przez to niezwykłe miejsce przewinęło się kilkaset osób - od najmłodszych do dorosłych. "Stworzenia Pana Smolenia" zajmuje się przede wszystkim hipoterapią, a więc zajęciami mającymi na celu usprawnienie osoby chorej przy pomocy jazdy konnej i samej obecności konia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro