Reklama
Reklama

Kotorowski wrócił do Lecha: będzie szkolić swoich następców

fot. Michał Nadolski, archiwum

Krzysztof Kotorowski oficjalnie wrócił do Lecha Poznań. Były bramkarz został trenerem Akademii Lecha Poznań i będzie szkolić swoich potencjalnych następców.

"Kotor" po sezonie 2015/16 zakończył piłkarską karierę, po czym przez kilka miesięcy odpoczywał i poświęcał czas rodzinie. W listopadzie pojawił się jednak na treningu najmłodszych lechitów i po kilku tygodniach uznał, że zwiąże swoją przyszłość ze szkoleniem. - Krzysztof chciał poznać specyfikę pracy z bramkarzami, nie jako zawodnik, ale jako trener. Liczymy na to, że może wykorzystać w swojej pracy swoje wieloletnie doświadczenie z gry w ekstraklasie. Po miesiącu pracy odczucia Krzysztofa były pozytywne. Stwierdził, że chciałby się dalej tym zajmować. Szybko doszliśmy do porozumienia jeśli chodzi o warunki współpracy i wzmocniliśmy sztab trenerski - wyjaśnił na oficjalnej stronie klubu Piotr Sadowski, dyrektor Akademii Lecha Poznań.

Kotorowski podkreśla, że to dla niego zupełnie nowe doświadczenie. - Mam bardzo pozytywne odczucia związane z nową rolą, którą mam pełnić w Akademii Lecha Poznań. Coś się zmieniło w moim życiu, zakończyłem karierę piłkarską i teraz na treningi będę udawać się w zupełnie nowej roli. Duża odpowiedzialność, muszę być przygotowany pod kątem szkoleniowym. Cieszę się też z tego, że nadal jestem na Bułgarskiej i ciągle mogę być częścią tego klubu - przyznał.

Emerytowany golkiper ma zajmować się przede wszystkim poznańską częścią akademii.

Kotorowski rozegrał w barwach Kolejorza 222 spotkania.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
31℃
19℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
18.57 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro