Reklama

Śmierć Ewy Tylman: 109 kart wstępu na proces dla publiczności

Adam Z. w trakcie eksperymentu procesowego - fot. Włodzimierz Hoppel
Adam Z. w trakcie eksperymentu procesowego - fot. Włodzimierz Hoppel

Tuz po Nowym Roku w Sądzie Okręgowym w Poznaniu rozpocznie się proces Adama Z., oskarżonego o zabójstwo Ewy Tylman. Na rozprawach będzie mogła pojawić się publiczność.

Przypomnijmy: poznańska prokuratura chciała utajnienia procesu, ale po interwencji ministra sprawiedliwości wniosek został wycofany. To oznacza, że przebieg procesu będzie jawny, a oprócz dziennikarzy na sali rozpraw będzie mogła zasiąść publiczność.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Właśnie dlatego przygotowano 109 specjalnych kart wstępu. Można je odbierać (decyduje kolejność zgłoszeń) od 15 do 29 grudnia w Biurze Obsługi Interesanta, znajdującym się w głównym budynku Sądu Okręgowego w Poznaniu na ul. St. Hejmowskiego 2. Karty obowiązują na pierwszą rozprawę, którą odbędzie się 3 stycznia.

Wejściówki na rozprawę w dniu 17 stycznia wydawane będą od 4 do 16 stycznia na podobnych zasadach.

Ewa Tylman zaginęła w listopadzie 2015 roku. Jej ciało znaleziono w Warcie kilka miesięcy temu. Adam Z. nie przyznaje się do winy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
36.31 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro