Reklama
Reklama

Strajk Obywatelski KODu: kilka tysięcy osób na placu Mickiewicza

fot. Piotr Oleszak
fot. Piotr Oleszak

Tuż po zakończeniu oficjalnych obchodów upamiętniających ofiary stanu wojennego, w 35. rocznicę jego wprowadzenia na pl. Adama Mickiewicza rozpoczął się Strajk Obywatelski zorganizowany przez Komitet Obrony Demokracji.

Uczestnicy Strajku Obywatelskiego w Poznaniu spotkali się około godziny 19:30 na Placu Adama Mickiewicza. Tam między innymi złożone zostaną kwiaty pod "poznańskimi krzyżami". Wówczas głos zabiorą przedstawiciele organizacji, które biorą udział w proteście oraz prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Następnie zorganizowany zostanie przemarsz ulicą Święty Marcin pod numer 43, gdzie mieści się biuro Prawa i Sprawiedliwości, gdzie około godziny 21 manifestacja ma się zakończyć.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Demokracja potrzebuje obrońców. Nie obroni jej kilka tysięcy członków KOD-u, dlatego musimy się sprzymierzyć z każdym, kto widzi, że w Polsce dzieje się źle. Wspólnymi siłami musimy obudzić w Polakach świadomych obywateli. Od dawnej "Solidarności" pożyczymy sobie hasło: CHODŹCIE Z NAMI! - pisali na swojej stronie działacze KOD Wielkopolska.

Prośbą do uczestników było również, aby zabrali ze sobą latarki - "będziemy potrzebować wielkiej liczby latarek podczas przemarszu, żeby walczyć z ciemnotą i nieść rządzącym oświecenie" - dodają organizatorzy.

Na Placu Adama Mickiewicza pojawiło się kilka tysięcy osób.

 • Aktualizacja
  wtorek, 13.12.2016 r., godz. 21.09
  Aktualizacja
  wtorek, 13.12.2016 r., godz. 21.09
  W trakcie trwającego Strajku Obywatelskiego przemawiał również prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. "Nie pozwolimy na powrót do PRL-u u metod PRL-u. Nie godzimy się na ośmieszanie polskiego wojska i wciskanie jakiegoś apelu smoleńskiego do uroczystości" - mówił Jaśkowiak. W tej chwili uczestnicy manifestacji przemieszczają się na ulicę Święty Marcin pod siedzibę Prawa i Sprawiedliwości. Według informacji policji na razie manifestacja przebiega spokojnie.
 • Aktualizacja
  wtorek, 13.12.2016 r., godz. 21.42
  Aktualizacja
  wtorek, 13.12.2016 r., godz. 21.42
  Oficjalnie Strajk Obywatelski został już zakończony. Organizatorzy nawołują do rozejścia się. Mimo to część osób nadal pozostaje jeszcze pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości, gdzie cały czas skandowane są hasła. Manifestacja nadal przebiega pokojowo. Nie odnotowano żadnych incydentów.
 • Aktualizacja
  wtorek, 13.12.2016 r., godz. 22.12
  Aktualizacja
  wtorek, 13.12.2016 r., godz. 22.12
  Według informacji policji na Placu Adama Mickiewicza pojawiło się dziś pięć tysięcy osób, a pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości manifestowało tysiąc osób. Policja nie odnotowała żadnych incydentów. Manifestacja przebiegała spokojnie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
72.24 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro