Reklama
Reklama

Sprzątamy nasz świat

Sprzątamy nasz świat i świecimy przykładem - tak można określić tegoroczną akcje sprzątania świata, która będzie miała miejsce w piątek i w sobotę. Znów będziemy mieli okazje przemyśleć, czy dobrze dbamy o czystość wokół nas i czy odpowiednio dbają o to służby do tego przeznaczone.

Na terenie Poznania ruszyła akcja proekologiczna "Sprzątanie Świata". Czerpiemy Przykład z reszty świata i staramy się porządkować miejsca nam najbliższe. Powinniśmy dbać o nasze środowisko, ponieważ w dużej mierze mamy wpływ na to, w jakim otoczeniu będziemy żyli.

Clean Up The World - to ogólnoświatowa akcja sprzątania, do której zachęcani są wszyscy. Tereny, które zostały wyznaczone podczas tegorocznej edycji sprzątania to: okolice szkół, akwenów wodnych, cmentarzy parafialnych, lasów komunalnych oraz rozległych terenów nadwarciańskich. Szczególnie włączone w akcję zostały dzieci, którzy sprzątają świat w ramach zajęć szkolnych. Na wyznaczonych terenach i pod nadzorem nauczycieli obowiązkowo realizują program segregacji śmieci i odpowiedniego wyrzucania odpadów.

Dla uczestników akcji przygotowano 30 tysięcy sztuk worków do gromadzenia odpadów oraz tyle samo rękawic ochronnych. Firmy wywozowe bezpłatnie będą zajmowały się odpadami i przewoziły je na składowisko miejskie w Suchym Lesie. Każdy uczestnik akcji zostanie poinformowany o odpowiednim sposobie segregacji śmieci i o metodach zajmowania się odpadami. Poznaniacy mają więc okazję nie tylko zająć się swoją okolicą ale również pozyskać niezbędne informacje dotyczące m.in. oszczędzania energii i dbania o środowisko naturalne.

Organizacje proekologiczne już od lat apelują o segregowanie śmieci. Na wielu poznańskich osiedlach możemy dostrzec specjalne pojemniki do szkła, makulatury oraz plastiku. W ostatnich miesiącach popularne stały się zielone torby na zakupy, które są symbolem walki z foliowymi siatkami rozdawanymi w marketach. Taka folia rozkładać będzie się bardzo długo. Niektóre sklepy już oferują papierowe torby na zakupy. To jednak od mieszkańców zależy, czy taka forma zakupów się przyjmie.

Czy Poznań jest czystym miastem?

  • 0%
  • 0%
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
14.41 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro