Reklama
Reklama

Wspólna akcja Policji i ITD wymierzona w kierowców Ubera

fot.  Stowarzyszenie Zawodowe Poznańskich Taksówkarzy / Facebook
fot. Stowarzyszenie Zawodowe Poznańskich Taksówkarzy / Facebook

Dziś funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego oraz policjanci kontrolowali osoby wykonujące przewozy pasażerów za pomocą aplikacji Uber.

Działanie Ubera w naszym kraju nadal budzi spore kontrowersje. Aplikacja nie podoba się taksówkarzom między innymi dlatego, że za przejazd z kierowcą znalezionym przez aplikację jest niższa cena niż w taksówce. Kwestią kontrowersyjną są też przepisy - kierowcy korzystający z aplikacji przeważnie działają w tak zwanej "szarej strefie". To, że kierowcy Ubera będą kontrolowani zapowiadał też podczas spotkania z taksówkarzami pod koniec listopada prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Zgodnie z zapowiedziami kontrole prowadzić ma policja wraz z Inspekcją Transportu Drogowego. Dodatkowo, osobami świadczącymi tego typu usługi mają zająć się organy kontroli skarbowej. Chcę wspierać drobnych przedsiębiorców, do której to grupy należą taksówkarze. Nie mogę pozwolić, by konkurencją dla nich była szara strefa. Najprawdopodobniej będę krytykowany za działania przeciwko Uberowi. Nikt w żadnym mieście nie podjął w stosunku do niego takich działań - mówił wówczas prezydent Poznania. Miasto jest zdeterminowane, by wprowadzać preferencje dla taksówek w mieście, dające im przewagę nad pojazdami Ubera i pojazdami prywatnymi - m.in. w postaci możliwości korzystania z buspasów - dodał.

Zgodnie z informacją, która pojawiła się na Facebooku Stowarzyszenia Zawodowego Poznańskich Taksówkarzy kontrola została przeprowadzona we wtorek. W dniu dzisiejszym, członkowie i sympatycy SZPT przy współudziale Pań z Urzędu Miasta Poznania, Policji i Inspektorów WITD, przeprowadzili czynności sprawdzające trzech przewoźników współpracujących z aplikacją UBER. Wynik ? 3:0 dla Kontrolerów ! A jak już jesteśmy przy liczbach, to dobiliśmy do okrągłej "DWUDZIESTKI". Ciąg dalszy już wkrótce !!! - poinformowali na Facebooku członkowie Stowarzyszenia Zawodowego Poznańskich Taksówkarzy.

Na razie nie mamy oficjalnych informacji od policji i Inspekcji Transportu Drogowego dotyczących wyników kontroli.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro