Reklama
Reklama

W środę do Nowego ZOO przyjadą dwa ostatnie niedźwiedzie

Pierwszy spacer Gieni i Ewki w Nowym ZOO (kwiecień 2016) | fot. ZOO Poznań

W środę wieczorem do poznańskiego Nowego ZOO z Braniewa przetransportowane zostaną dwa niedźwiedzie - Pietka i jego córka Wojtusia. To ostatnie misie, które zamieszkają w Poznaniu w ramach współpracy z fundacją Four Paws, która ufundowała azyl dla tych zwierząt.

Niedźwiedź Pietka i niedźwiedzica Wojtusia trafią do poznańskiego ZOO z Braniewa, gdzie przebywały od dawna. Pietka mieszkał tam ponad 20 lat, a Wojtusia od urodzenia - 15 lat. - Przyjazd tych niedźwiedzi kończy projekt Fundacji Four Paws International (fundator azylu) we współpracy z poznańskim ZOO, wszystkie planowane niedźwiedzie zamieszkają w swoim nowym domu - tłumaczy Małgorzata Chodyła, rzeczniczka ZOO.

Zwierzęta trafią do ZOO w środę wieczorem. - Przez kilka pierwszych dni zwierzęta będą odpoczywać po podróży, przyzwyczajać do nowego otoczenia i opiekunów. Następnie będą podejmowane próby wypuszczenia ich na swoje wybiegi, wówczas niedźwiedziarnia będzie niedostępna dla zwiedzających, ze względów bezpieczeństwa i by zapewnić zwierzętom spokój - dodaje.

Pietka, podobnie jak Ewka (już mieszka w poznańskim ZOO), to niedźwiedź z ukraińskiego cyrku. Trafił z niego do Braniewa, gdzie przez lata żył na niewielkim betonowym wybiegu. Wojtusia to córka Pietki. Córką Pietki i Ewki jest także Gienia, która wraz z mamą od kilku miesięcy przebywa w poznańskim ZOO. Cała rodzina będzie mieć "swój" kawałek lasu w Poznaniu - w ramach stworzonego dla nich azylu.

ZOO obiecuje, że będzie się starać relacjonować przebieg adaptacji niedźwiedzi w nowym środowisku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
7.41 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro