Reklama
Reklama

Park Marcinkowskiego: plac zabaw z nowymi atrakcjami dla dzieci

fot. RO Stare Miasto
fot. RO Stare Miasto

Od października w Parku Marcinkowskiego na Starym Mieście można korzystać z siłowni zewnętrznej. W poniedziałek odebraną kolejną część inwestycji w tym miejscu - uzupełniony plac zabaw dla dzieci.

Siłownia zewnętrzna od października cieszy się sporym zainteresowaniem osób odwiedzających Park Marcinkowskiego. Dziś powód do radości mają dzieci. Mogą bowiem korzystać z uzupełnionego o nowe urządzenia placu zabaw.

Rada Osiedla Stare Miasto przeznaczyła pieniądze na zakup pięciu urządzeń na plac zabaw. W poniedziałek radni dokonali odbioru huśtawki, bocianiego gniazda, platformy obrotowej, ruchomej równoważni oraz sportowej ścieżki zdrowia. Na placu dla najmłodszych maluchów wymieniono natomiast karuzelę.

Już wiadomo, że w 2017 roku nowy wygląd zyska Ogródek Jordanowski przy ulicy Solnej. Prace będą kosztować kilkaset tysięcy złotych. - Zmodernizowana zostanie mała architektura, zaplecze techniczne oraz część sportowa: boiska zostaną wyposażone w nowe nawierzchnie wykonane z tartanu. W tym roku pojawiła się tam także nowa atrakcja bulodrom, czyli miejsce do gry w coraz bardziej popularną petankę - informują osiedlowi radni.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
17℃
6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
16.43 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro