Reklama

Święta: rodziny korzystające z 500+ wydadzą więcej. Co wśród najbardziej pożądanych prezentów?

fot. weliton slima / freeimages.com
fot. weliton slima / freeimages.com

W tym roku na przygotowanie świąt Bożego Narodzenia mamy wydać o ponad 100 złotych więcej niż w roku ubiegłym. Statystyczna rodzina przeznaczy na ten cel około 1475 złotych. Więcej, bo ponad 1700 złotych, wyda rodzina korzystająca z programu 500+. Co jest wśród najbardziej pożądanych prezentów?

Z badania Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych wynika, że w tym roku statystyczna polska rodzina wyda na Boże Narodzenie średnio 1475,80 złotych. W kwocie tej znajdują się przede wszystkim wydatki na jedzenie oraz prezenty. O ponad 230 złotych więcej wyda rodzina korzystająca z programu 500+. Ale trzeba pamiętać, że taka rodzina jest większa od średniego gospodarstwa domowego składającego się z trzech osób (statystycznie 2,8 osoby).

Gdzie zrobimy przedświąteczne zakupy? Około 50% ankietowanych zakupy planuje zrobić w zaufanym sklepie, który nie jest marketem. Dużą popularnością cieszą się także zakupy w supermarketach oraz w dyskontach i internecie.

Co najbardziej chcielibyśmy zobaczyć pod choinką? Wśród najbardziej pożądanych prezentów są kosmetyki, perfumy, słodycze, książki, a także odzież sportowa. Chętnie przyjmujemy też pieniądze. 25% ankietowanych prezenty kupiło już w listopadzie, a kolejne 40% w pierwszej połowie grudnia. Pozostali będą czekać z zakupami do ostatnich dni przed świętami. Warto jednak pamiętać, że asortyment będzie już wtedy przebrany, a zamówienia ze sklepów internetowych mogą nie dotrzeć do nas na czas.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.08 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro