Reklama
Reklama

Małe Garbary/Garbary: będzie nowy mural. Powtórzy sukces tego ze Śródki?

fot. Ewelina

Na tyłach kościoła Jezuitów w rejonie skrzyżowania ulic Garbary i Małe Garbary ma powstać nowy poznański mural. Jego projekt przygotuje twórca muralu ze Śródki, który wzbudza zachwyt nie tylko poznaniaków, ale też turystów z całego świata.

Jeszcze w tym tygodniu, konkretnie w czwartek, odbędą się warsztaty i konsultacje społeczne dotyczące wyglądu nowego muralu, który ma powstać w rejonie skrzyżowania ulic Garbary i Małe Garbary. Powstanie na ścianie budynku zlokalizowanego na tyłach kościoła Jezuitów. - Mural nawiązywać ma do historii i znaczenia istniejącej w tym miejscu Osady Świętego Gotarda, która była zalążkiem lokacji średniowiecznego Poznania - informuje Rada Osiedla Stare Miasto, która organizuje spotkanie z mieszkańcami wraz z Zespołem ds. obszaru dawnej osady Świętego Gotarda.

Nie wiadomo jeszcze co będzie przedstawiać dzieło, ale pewne jest, że ma nawiązywać do historii tego miejsca. Spotkanie, w którym udział może wziąć każdy, odbędzie się w czwartek o 16.00 przy ulicy Młyńskiej 11 (siedziba Rady Osiedla Stare Miasto). Poprowadzi je Radosław Barek z Politechniki Poznańskiej, który jest twórcą muralu ze Śródki. Mural "Opowieść śródecka z trębaczem na dachu i kotem w tle" wzbudził zachwyt nie tylko mieszkańców, ale też turystów. We wrześniu został nawet jednym z 7 nowych cudów Polski w plebiscycie National Geographic Traveler. A wygląda tak:

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
31℃
19℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
18.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro