Reklama
Reklama

Komorniki: 5 osób podtrutych tlenkiem węgla

Przy tej ulicy interweniowały w nocy służby | fot. Google Maps
Przy tej ulicy interweniowały w nocy służby | fot. Google Maps

Przed godziną 4.00 nad ranem przy ulicy Stawnej w Komornikach interweniowały straż pożarna i pogotowie ratunkowe. W jednym z domów jednorodzinnych tlenkiem węgla podtruła się 5-osobowa rodzina.

Jak wyjaśnia dyżurny wielkopolskich strażaków, zgłoszenie wpłynęło do służb około 3.50. - Poinformowano nas, że w jednym z domów przy ulicy Stawnej w Komornikach występuje duże stężenie tlenku węgla - mówi. - Z obiektu trzeba było ewakuować 5 osób, które podtruły się czadem. Trafiły do szpitala. Nasze działania polegały na przewietrzeniu obiektu. Źródłem problemu okazał się być piec gazowy - dodaje. Z nieoficjalnych informacji wynika, że to 13-letni chłopiec wezwał pogotowie i uratował życie całej rodzinie.

Tym razem na szczęście nikt nie zginął. Przypominamy o okresowych przeglądach instalacji wentylacyjnych i kominowych, których należy dokonać co najmniej raz w roku. Nie zatykajmy kratek wentylacyjnych i pamiętajmy też o codziennym wietrzeniu mieszkań. Czad jest niewyczuwalny przez człowieka. Ostrzec nas może jedynie czujka czadu, której koszt to kilkadziesiąt złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro