Reklama
Reklama

10. PKO Poznań Półmaraton: ruszyły zapisy, znamy pierwsze szczegóły

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Trwają zapisy do 10. PKO Poznań Półmaratonu. Znana jest już data imprezy i koszt wzięcia w niej udziału. Niewiadomą wciąż pozostaje choćby trasa, jaką pobiegną uczestnicy.

Półmaraton w 2017 roku odbędzie się wczesną wiosną: 26 marca. Limit uczestników ustalono na 16 000 (obecnie na liście startowej znajduje się 3438 nazwisk), a opłata startowa wynosi 90 złotych.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Nie wszyscy będą musieli ją uiścić. - Osoby, które przebiegły wszystkie dotychczasowe edycje poznańskiego półmaratonu są zwolnione z opłaty. To samo dotyczy zwycięzców I, II i III miejsca w kategoriach wiekowych w 9. PKO Poznań Półmaratonie.Udział w marcowych zawodach to również okazja do tego, by otrzymać 20% rabatu na opłatę startową w 18. PKO Poznań Maratonie, który odbędzie się 8 października przyszłego roku - wyjaśniła Monika Prendke z POSiR.

Wciąż nie ustalono ostatecznej trasy półmaratonu. Wiadomo, że przebiegnie ona przez główne ulice miasta i skończy się na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Zapisy potrwają do 15 marca lub wyczerpania limitu miejsc. Po tej dacie nie będzie możliwe również przepisanie pakietu na inną osobę. Cena wpisowego nie ulegnie zmianie.

Zapisywać można się za pomocą formularza na stronie www.halfmarathon.poznan.pl, a także osobiście w biurze zawodów (siedziba POSiR przy ul. Chwiałkowskiego 34).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
6.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro