Reklama
Reklama

"Dobra zmiana" w poznańskiej drogówce: Józef Klimczewski przestanie być naczelnikiem?

fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk
fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Młodszy inspektor Józef Klimczewski, naczelnik poznańskiej drogówki, ma przestać pełnić tę funkcję. Takie informacje pojawiają się w lokalnych mediach. Ma to być efekt "czystek" w policji - chodzi o osoby, które prace zaczynały w milicji obywatelskiej, a dziś pełnią kierownicze stanowiska.

W październiku wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński zapowiedział, że osoby zaczynające służbę w milicji obywatelskiej, a dziś pełniące kierownicze stanowiska w policji, nie będą mogły tego robić. Już wtedy zaczęły pojawiać się informacje, że stanowisko może stracić młodszy inspektor Józef Klimczewski, od lat naczelnik poznańskiej drogówki i jeden z symboli poznańskiej policji.

Do sprawy wraca w poniedziałek Głos Wielkopolski. Z informacji GW wynika, że Klimczewski jeszcze w tym tygodniu odda się do dyspozycji Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu. W rozmowie z nami Klimczewski przyznaje jedynie, że rzeczywiście ma jeszcze kilka dni na podjęcie decyzji o tym, jak będzie wyglądała jego najbliższa przyszłość. - Oddanie się do dyspozycji komendanta nie jest równoznaczne z tym, że przechodzę na emeryturę. Możliwości jest wiele - zaznacza.

Klimczewski to jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy poznańskiej policji. Od ponad 30 lat pracuje w policji, a od ponad 10 lat jest naczelnikiem poznańskiej drogówki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Żar do piątku poleje się z nieba. Ostrzeżenie obowiązuje już w 28 powiatach naszego regionu!
29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
7.15 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro