Reklama

Polacy zwycięzcami Stihl Poznań Ice Festival!

fot. Karolina Adamska
fot. Karolina Adamska

Marek Szewczyk i Piotr Boroń, polski zespół, wygrali w XI Międzynarodowym Festiwalu Rzeźby Lodowej, który od piątku odbywał się na poznańskim Starym Rynku. Wyrzeźbili w lodzie boksujące się kangury. W nagrodę otrzymali czek na 1500 euro.

Choć pogoda nie rozpieszczała zawodników biorących udział w Festiwalu Rzeźby Lodowej, 12 zespołów przygotowało niezwykłe dzieła w bryłach lodu. W niedzielę wieczorem ogłoszono wyniki zmagań. Numerem jeden został polski duet - Marek Szewczyk i Piotr Boroń. Wyrzeźbili boksujące się kangury. W nagrodę otrzymali 1500 euro.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Na drugim miejscu znalazła się para zawodników z Filipin, którzy od lat mieszkają w Kanadzie - Antoniowi i Rossowi Baisasom. Przygotowali w lodzie kobietę na hamaku. Na ostatnim miejscu podium znaleźli się natomiast Litwini - Dalius Dregva i Vidas Simanavcius. Ich dzieło przedstawia diabła.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
39.32 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro