City Trail: 18-latek najlepszy nad Rusałką

Nikodem Dworczak okazał się najszybszy w trzeciej odsłonie biegowego cyklu City Trail, rozegranej w sobotę nad Rusałką. Wśród pań triumfowała Patrycja Talar.

18-latek pokonał 5-kilometrową trasę w 15 minut i 53 sekundy. - Moja taktyka na dzisiejszy start była taka, by utrzymać tempo konkurentów, dać im się "wyszumieć" i w końcu, kiedy oni będą już zmęczeni, włączyć swój trzeci bieg, co miało miejsce na trzecim kilometrze i pozwoliło mi zwyciężyć. Było grząsko, gdzieniegdzie noga zapadała się w błocie,ale od tego są specjalne buty - kolce. Warto dodać, że mieliśmy dobrą temperaturę - osiem stopni, nie za ciepło, nie za zimo, w sam raz na bicie rekordów, choć tutaj nad Rusałką wiadomo, że zawsze gdzieś powieje, co może być utrudnieniem, ale to tylko dodaje uroku CITY TRAIL w Poznaniu - komentował Dworczak.

Drugie miejsce zajął dzisiaj najlepszy zawodnik poprzedniego sezonu - Marcin Fehlau z wynikiem 15:59. Trzeci był Szymon Bytniewski (16:07).

Wśród kobiet rywalizację wygrała niepokonana dotąd w trwającej edycji Patrycja Talar. Jej czas to tym razem 18:09. Drugie miejsce wywalczyła Marta Szenk (18:18), a trzecie - Magdalena Lewandowska (18:34).

Cykl CITY TRAIL w edycji 2016/2017 potrwa w Poznaniu do 4 marca 2017. Najbliższe zawody są zaplanowane na 21 stycznia. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą co najmniej cztery z sześciu biegów otrzymają pamiątkowy medal, a najlepsi będą dodatkowo nagrodzeni.Podsumowanie cyklu będzie siódmą imprezą, o charakterze uroczystej gali.