Reklama
Reklama

Zobacz Maltę bez wody: w niedzielę wyjątkowy bieg po jej dnie

fot. Jędrzej Gerwel

Zakończyło się spuszczanie wody z Jeziora Maltańskiego. Poznaniakom ukazał się tym samym niecodzienny widok, a już w niedzielę na dnie akwenu rywalizować będą biegacze.

Operacja czyszczenia zbiornika odbywa się co cztery lata. W tym celu spuścić trzeba 2 mln metrów sześciennych wody, a cały proces trwa około miesiąca.

Jak zwykle w jeziorze znalazło się wiele śmieci, których być tam absolutnie nie powinno. Z drugiej strony w tym roku firma sprzątająca nie miała do czynienia z takimi "okazami" jak usunięty kilka lat temu toi-toi.

Nowością będzie Mudness Run, czyli bieg po dnie jeziora. To jedyna tego typu impreza w Polsce, a może nawet w Europie.

- Start i meta zlokalizowana będzie jak w większości biegów rozgrywanych na Malcie na mecie toru regatowego, na tzw. Pozbruku. Także tam funkcjonować będzie biuro zawodów. Biegacze wystartują z Pozbruku i zgodnie z oznaczonym na mapie przebiegiem trasy pobiegną północnym brzegiem jeziora do okolic stacji kolejki Maltanki by tam zawrócić i na wysokości startu wbiegną na dno jeziora, dalej po jego północnym brzegu dotrą do mety toru regatowego i mety biegu zlokalizowanej w tym samym miejscu co start - informują organizatorzy.

Start biegu o godzinie 12:00.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia! Również dla Poznania
4℃
1℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
31 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro