Reklama
Reklama

ZDM wytnie ponad trzysta drzew w całym mieście

fot. ZDM
fot. ZDM

Przez cały grudzień Zarząd Dróg Miejskich będzie prowadził akcję wycinki drzew, które zagrażają bezpieczeństwu. Do wycinki przeznaczono 323 drzewa.

Decyzję o wycince drzew podjął Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta -Zostały one wytypowane podczas zeszłorocznego przeglądu stanu przyulicznego drzewostanu w Poznaniu. Przesłanką do jego wykonania są zapisy w Ustawie o ochronie przyrody i Ustawie o drogach publicznych nakładające na właściciela i zarządcę terenu obowiązku dbałości o stan zieleni i zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego. Specjalistyczne, wszechstronne badania kondycji drzew są konieczne, by wyeliminować ryzyko zagrożenia dla pieszych, rowerzystów, poruszających się samochodami - informuje ZDM.

Oceny drzew dokonali na zlecenie ZDM specjaliści z zakresu ogrodnictwa, leśnictwa, dendrologii, architektury krajobrazu, inspektorzy nadzoru terenów zieleni oraz chirurdzy drzew, a ostateczną decyzję podjął Wydział Ochrony Środowiska. Do wycinki przeznaczono 33 drzewa na Wildzie, 76 na Grunwaldzie, 77 na Nowym Mieście, 81 na Jeżycach oraz 56 na Starym Mieście. W ich miejsce zasadzonych zostanie kilkaset nowych drzew.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
18.79 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro