Reklama
Reklama

Wojewoda o obchodach Powstania Wielkopolskiego: Czy Marszałek Woźniak szanuje polską armię?

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

Kilka godzin temu informowaliśmy o rezygnacji z asysty wojskowej w trakcie obchodów rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Decyzję marszałka Marka Woźniaka krytykuje Wojewoda Wielkopolski.

Tradycyjne obchody rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego odbędą się 27 grudnia. W piątek marszałek Marek Woźniak poinformował, że nie weźmie w nich udziału wojsko. To kolejna odsłona kłótni o apel pamięci, w którym wyczytywane są ofiary wypadku lotniczego pod Smoleńskiem. Podobna awantura wybuchła w tym roku w Poznaniu przy okazji obchodów Poznańskiego Czerwca, a w Warszawie w związku z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego.

Teraz marszałek Marek Woźniak podjął decyzję o rezygnacji z obecności wojska. Decyzję marszałka krytykuje wojewoda -Rezygnacja z obecności Wojska Polskiego podczas tak ważnego dla wszystkich Wielkopolan dnia zasługuje na najwyższe słowa krytyki. Ponad partyjnymi barwami zawsze powinny być barwy biało-czerwone. Musimy pamiętać, że szacunek wobec Polski, to także szacunek wobec armii, która zawsze broniła najważniejszych wartości. Decyzja Marszałka Województwa Wielkopolskiego z Platformy Obywatelskiej zmusza więc do zadania pytania - Czy Marszałek Woźniak szanuje polską armię? Tę decyzję, z wielką przykrością, odbieram jako symbol odarcia z szacunku świętego dnia dla Wielkopolan - napisał w oświadczeniu Zbigniew Hoffman.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To może być niebezpieczna noc. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro