Reklama
Reklama

Poznań: zatrzymania w związku wyłudzeniami milionów z PFRON

Funkcjonariusze poznańskiego Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali prezesa, dyrektora i czworo pracowników lokalnej spółki, która miała wyłudzić miliony złotych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Jak informuje CBA, śledztwo prowadzone jest w sprawie "udziału w grupie przestępczej mającej na celu popełnienie przestępstw polegających na doprowadzeniu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem". Powiązane ze sobą podmioty gospodarcze od 2005 roku miały otrzymywać dofinansowanie z PFRON na kwotę kilkunastu milionów złotych.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


- Na tym etapie śledztwa agenci CBA z Poznania zatrzymali prezesa, dyrektora i czworo pracowników jednej z lokalnych spółek - zakładu pracy chronionej. (...) Nielegalnie uzyskane pieniądze pochodziły z miesięcznych dofinansowań do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych - tłumaczy Piotr Kaczorek z CBA.

Prezes spółki trafił do aresztu. Wobec innych zatrzymanych zastosowano poręczenie majątkowe, dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Akcja odbyła się we współpracy z pracownikami Wywiadu Skarbowego Urzędu Kontroli Skarbowej w Poznaniu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro