Reklama
Reklama

Miejski Sylwester z grupą VOX, Edwardem Hulewiczem i The Dumplings

Tak witano 2016 rok na Placu Wolności | fot. Jacek Molski
Tak witano 2016 rok na Placu Wolności | fot. Jacek Molski

Wiadomo już kto wystąpi w Poznaniu podczas miejskiego Sylwestra. Impreza podobnie jak w latach ubiegłych odbędzie się na Placu Wolności. Nowością jest to, że o północy nie będzie fajerwerków.

Pierwsze informacje na temat miejskiego Sylwestra ujawniono już pod koniec listopada. Estrada Poznańska, która organizuje wydarzenie zapowiedziała, że na Placu Wolności staną dwie sceny - Retro (mają tu wystąpić artyści znani od dekad) oraz Futuro (wschodzące gwiazdy).

Dopiero w czwartek zdradzono, kto będzie gwiazdą poznańskiego Sylwestra. W ramach sceny Retro wystąpią grupa VOX, Edward Hulewicz oraz Zbigniew Górny z orkiestrą i Kwartetem Rampa. Poznaniacy będą mogli głosować na piosenki, które usłyszymy na Placu Wolności (TUTAJ). Na scenie Futuro pojawią się natomiast Rosalie, The Dumplings oraz Klaves.

W ramach Sylwestra powstanie też 400-metrowy ocieplany namiot, w którym będzie można dobrze zjeść. Już w trakcie Sylwestra 2015 poznaniacy mogli skorzystać z oferty food trucków.

W tym roku miejski Sylwester nie przewiduje pokazu fajerwerków. Organizatorzy szykują alternatywę - specjalnie przygotowane widowisko, które zostanie zaprezentowane o północy na fasadach kamienic przy Placu Wolności w ramach video-mappingu. Prezentacja odbędzie się na ponad 100-metrowym ekranie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
6.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro