Reklama

Kompleks Pixel się rozrasta: rusza budowa kolejnych biurowców

fot. Garvest
fot. Garvest

Gdy w 2011 roku rozpoczynała się budowa Pixela, biurowca, w którym dziś siedzibę ma Allegro, zapowiadano, że będzie to cały park biurowców. Właśnie rozpoczyna się rozbudowa parku. Za rok przy siedzibie Allegro mają się pojawić dwa mniejsze biurowce.

W tym tygodniu podpisano umowę na realizację dwóch kolejnych biurowców w ramach parku Pixel. Inwestor, spółka Garvest, przez 7 miesięcy negocjował z wykonawcą prac - Skanską (pierwszy budynek stawiał Budimex). - Za rok obok Pixela1, siedziby Grupy Allegro, mają stać dwa mniejsze biurowce o powierzchniach 9 250 i 8 475 metrów kwadratowych oraz pawilon z salami konferencyjnymi pośrodku placu. Dwa kolejne budynki będą bliźniaczo podobne do pierwszego. Z jednej strony pokryte gładką szklaną fasadą, tworzącą barierę od ulicy, od podwórka rozpikslowujące się w obłożone drewnem tarasy, skierowane ku kameralnemu dziedzińcowi - informuje Garvest. - Surowy cedr kanadyjski na elewacji, szpalery grabów na tarasach i łąki na dachu Pixela to zielone preludium do tego co będzie się działo pomiędzy biurowcami. Wyrośnie tu bujna łąka, odbijająca się w szklanych fasadach, z ławkami i stolikami do relaksu, poprzecinana ścieżkami dla pieszych i rowerzystów - dodaje.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA


Ponieważ w pierwszym biurowcu egzamin zdały rozwiązania dla rowerzystów (m.in. prysznice, szatnie czy wiaty na rowery) w kolejnych biurowcach ma ich być jeszcze więcej. Wiadomo, że na parterach nowych obiektów znaleźć się mają przychodnia lekarska oraz klub fitness. W pierwszym biurowcu są natomiast restauracja i przedszkole.

Prace mają się wkrótce rozpocząć. - Najbliższe dwa tygodnie zajmie nam organizacja placu budowy oraz realizacja projektów wykonawczych - ścianki szczelinowej, której budowę rozpoczniemy przed świętami - mówi Piotr Skweres z firmy Skanska. - W styczniu rozpoczniemy wykopy, w lutym zaczniemy wylewać płyty fundamentowe - dodaje. Cały park biurowy ma się składać z 5 budynków o łącznej powierzchni około 50 tysięcy metrów kwadratowych.

Biurowiec Pixel stojący w pobliżu skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej i Babimojskiej, w którym od 2013 roku swoją siedzibę ma Allegro, od początku wzbudza zachwyt architektów. Wyróżniono go wieloma prestiżowymi nagrodami - otrzymał m.in. nagrodę Jana Baptysty Quadro za najlepszą realizację architektoniczną 2012 roku w Poznaniu. Obiekt ma 10 kondygnacji - 3 podziemne oraz 7 naziemnych. Co ciekawe, na dachu obiektu powstała prawdziwa łąka. Na powierzchni ponad 1000 metrów kwadratowych zasadzono 40 gatunków roślin. Projekt przygotowano w pracowni JEMS Architekci.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
4.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro