Reklama
Reklama

Wielkopolskie szpitale zagrożone?

Szpitale w Gnieźnie, Kościan i Kowanówku zagrożone. Tak uważają przedstawiciele poznańskiej Platformy Obywatelskiej i wskazują, że to przez zmiany wprowadzane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Od 1 lipca zmienia się forma finansowania placówek. Specjalistyczne ośrodki nie będą finansowane bezpośrednio z budżetu, a będą musiały stawać do konkursów. Dzieli się w tej chwili szpitale na kilka poziomów jeśli chodzi o sieć szpitali, którą się tworzy. Nie uwzględnia się w tej sieci szpitali jedno-profilowych. A więc takich szpitali jak - rehabilitacyjne, reumatologiczne, specjalizujące się na przykład w leczeniu oparzeń - mówi Rafał Grupiński, poseł PO. Mamy sporo takich specjalistycznych jedno-profilowych szpitali począwszy od jak szpital psychiatryczny w Gnieźnie po szpital rehabilitacyjny dla dzieci w Owińskach. Więc jest sporo placówek, które są w Wielkopolsce zagrożone - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Jeżeli tam się traci 10, 15, czy 5 procent finansowanie to znaczy, że ten szpital popadnie w konkretne długi i będzie musiał ograniczyć swoją działalność do tych elementów, na które pozwoli finansowanie - tłumaczy Leszek Wojtasiak, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
52.38 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro